logo4pl

Język strony

  • slider0.jpg
  • slider1.jpg
  • slider2.jpg
  • slider3.jpg

komunikat 2023 koncowy

A A A

IX Międzynarodowa Konferencja Online

Nowy Wymiar Filologii

Języki, Literatura, Językoznawstwo, Kultura

29 maja – 4 czerwca 2023

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na IX Międzynarodową Konferencję Online Nowy Wymiar Filologii - Języki, Literatura, Językoznawstwo, Kultura organizowaną przez Zakład Filologii, Wydział Nauk Humanistycznych i Informatyki Akademii Mazowieckiej w Płocku. Konferencja odbędzie się w dniach 29 maja – 4 czerwca 2023, po raz kolejny stając się forum dla nauczycieli, badaczy, naukowców, a także studentów służącym wymianie poglądów, przemyśleń, prezentacji wyników prowadzonych badań w odniesieniu do różnorodnej problematyki dotyczącej pojawiających się w tytule konferencji języków, literatury, językoznawstwa, kultury. Mamy nadzieję, że jak sugeruje tytuł, wspólnie poszukiwać będziemy nowego, innowacyjnego, a może nawet nieoczekiwanego wymiaru filologii.

Konferencja ta już po raz dziewiąty przyjmie formę online. Artykuły przesłane przez Państwa zostaną zamieszczone na stronie internetowej konferencji www.ndop.mazowiecka.edu.pl i będą tam dostępne dla wszystkich zarejestrowanych uczestników w terminie 29 maja – 4 czerwca 2023. Każdy zarejestrowany uczestnik otrzyma swój login i hasło, które umożliwią mu dostęp do publikowanych artykułów oraz wymianę poglądów i opinii w formie forum dyskusyjnego, znajdującego się pod każdym artykułem. Ponieważ lektura artykułów, jak i wzięcie udziału w dyskusji będzie możliwe w dowolnym momencie w podanym wyżej okresie, mamy nadzieję, że tego typu forma konferencji będzie dla Państwa dogodna i umożliwi włączenie się w tok konferencji w najbardziej odpowiadającym Państwu terminie.

Zarówno udział w konferencji, jak i prezentacja wystąpień na stronie konferencyjnej są bezpłatne.

Uczestników pragnących w trakcie konferencji zaprezentować referat lub prezentację multimedialną zapraszamy do przesłania na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. abstraktu zawierającego nie więcej niż 250 słów w języku polskim lub angielskim do dnia 25 kwietnia 2023. Na stronie konferencji zostaną umieszczone te wystąpienia, które uzyskają akceptację recenzentów, a o uzyskaniu tejże akceptacji autorzy zostaną powiadomieni drogą elektroniczną.

Wystąpienia zaakceptowane na podstawie abstraktów prosimy przesyłać drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 22 maja 2023. Mogą one mieć formę tekstową w formacie MS Word, nagrania video lub prezentacji PowerPoint z nagranym komentarzem głosowym zapisanej w formacie video. W każdym przypadku prosimy o podanie tytułu referatu, nazwiska/nazwisk autora/autorów oraz afiliacji, a także streszczenia (max. 300 słów). W przypadku materiałów w języku polskim, prosimy także o podanie tytułu i streszczenia w języku angielskim (max. 300 słów). Językiem konferencji będzie język angielski i język polski.

Każdy z uczestników otrzyma elektroniczny certyfikat uczestnictwa, zawierający także informację o zaprezentowaniu referatu.

Planowana jest publikacja wybranych referatów w recenzowanym tomie. Szczegółowe informacje zostaną podane w terminie późniejszym. Osoby zainteresowane publikacją prosimy o zaznaczeniu tego faktu w formularzu zgłoszeniowym (informacja o charakterze orientacyjnym dla organizatorów).

Poniżej podajemy jedynie przykładowe zakresy tematyczne, których mogą dotyczyć referaty prezentujące nowe, innowacyjne spojrzenie na omawiane zagadnienia:

akwizycja języka

analiza językoznawcza

analiza literaturoznawcza

aspekty kulturowe

autonomia studenta

badania korpusowe

język a rynek pracy

język we współczesnym świecie

najnowsze teorie nauczania języka

gramatyka przyjazna uczącemu się (w tym zagadnienia dotyczące czasowników frazowych)

nowe spojrzenie na tradycyjne zagadnienia metodyczne

pragmatyka

programy nauczania

psycholingwistyka

rola elementów kultury w rozwoju języka

rozwój języka

semantyka

socjolingwistyka

translatoryka

nowe technologie w badaniach i nauczaniu

uczenie się języka, itp.

 

Wszelkie pytania dotyczące konferencji prosimy przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Serdecznie zapraszamy,

Komitet Organizacyjny


Copyright © 2022 Modern Dimensions of English Philology. Wszelkie prawa zastrzeżone.